Zarządzanie Wierzytelnościami

Zarządzanie Wierzytelnościami

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który zmaga się z konsekwencjami zaległych należności lub sam kierujesz departamentem windykacji, działem finansowym czy departamentem prawnym i planujesz oddelegować część obowiązków i zwiększyć skuteczność swoich działań – sprawimy, że szybko osiągniesz swój cel. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Od zaraz.

Dług – Boli I…Kosztuje

Skoro czytasz teraz ten tekst, zapewne nie raz spotkałeś na swojej zawodowej drodze nierzetelnych kontrahentów czy nieuczciwych dłużników, którzy nie opłacali swoich zobowiązań. Możliwe, że obecnie tracisz swój czas i zasoby na odzyskanie należności. Być może nawet (czego oczywiście Ci nie życzymy!) sam odczułeś na swojej skórze bolesne konsekwencje wynikające ze spóźnionych płatności. Być może niezapłacone faktury spowodowały zator płatniczy i Twoja firma poniosła straty ekonomiczne, wizerunkowe oraz społeczne. Zaległa należność jest niczym przewlekła choroba, która obniża kondycję Twojej firmy, niejednokrotnie wpływa także i na Twoje zdrowie.

Zator – Początek Końca?

Najpierw jest wierzytelność, a potem zator płatniczy. Zator płatniczy uniemożliwia Ci wywiązanie się z własnych zobowiązań, co z kolei skutkuje utratą preferencyjnych warunków zamówień towaru i wykonania usług. Tracisz zaufanie Partnerów biznesowych. Wpadasz w błędne koło. Pojawiają się problemy z uzyskaniem kredytów, ponadto długi uniemożliwiają realizację wcześniej założonych celów, hamują inwestycje. Nieterminowe spłaty podważają wiarygodność firmy wśród Klientów, nie mówiąc już o braku środków na wypłaty dla pracowników i atmosferze w firmie. Słowem: spory kłopot. Na szczęście jest ktoś, kto pomoże Ci go rozwiązać.

Jaki Jest Twój Dłużnik?

Dłużnicy są różni, a zatem i przyczyny powstania wymagalnej wierzytelności (długu) także są rozmaite. Jedni na skutek załamania koniunktury i okoliczności zewnętrznych nie są w stanie uregulować płatności, inni to oszuści-wyłudzacze, którzy, podpisując umowę, z góry wiedzą, że nie wywiążą się ze zobowiązań. Są też i tacy kontrahenci, którzy opóźnienia w płatnościach mają wpisane w swój biznes plan. Dlaczego o tym mówimy? Mówimy o tym, ponieważ nieumiejętność mediacji to główna przeszkoda w odzyskaniu należności. Wiedza o tym, jak rozmawiać i skutecznie negocjować jest w tym przypadku kluczowa.

Nie Taki Dłużnik Zły…

Jednak to nie tylko dłużnicy są przyczyną problemu.
Kolejną ważą kwestią jest BRAK:

 • Czasu
 • Odpowiednich narzędzi i wiedzy nt. zarządzania wierzytelnościami
 • Prewencji
 • Raportowania i monitorowania spłat
 • Procedur windykacyjnych
 • Kontroli płatności
 • Specjalistów (lub odpowiedniej ilości specjalistów) którzy w 100% poświecą swój zawodowy czas na działania windykacyjne i zapobiegawcze (na przykład przed podpisaniem umowy zweryfikują Kontrahenta)
 • Chłodnej oceny sytuacji ekonomicznej Klienta
Jednak BRAK nie jest sytuacją bez wyjścia. BRAK można zamienić na efektywne zarządzanie wierzytelnościami.

Zapomnij o długu, skup się na priorytetach, poczuj wolność i spokój ducha

Skuteczne Zarządzanie Wierzytelnościami – Zalety

Skuteczne zarządzanie wierzytelnościami to podstawa rozwoju każdego biznesu, która przynosi zysk. Brak skutecznego zarządzania wierzytelnościami może ten biznes doprowadzić do upadku. To fakt.

Według badań przeprowadzonych przez BIG Info Monitor aż 60 % polskich przedsiębiorców wskazało zatory płatnicze jako jeden z głównych powodów powstania problemów finansowych w przedsiębiorstwie. Natomiast wysoki odsetek firm, bo aż 82 %, postrzega nieterminowe regulowanie płatności jako poważną przeszkodę prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jak zatem chronić się przed nierzetelnymi kontrahentami i utratą płynności finansowej?

Jeśli chcemy skutecznie zarządzać wierzytelnościami, warto bazować na wiedzy specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu, zminimalizują ryzyko wystąpienia zatoru płatniczego i skutecznie będą dochodzić powstałych już należności.

Dogmat Systemy Services – Skuteczne Zarządzanie Wierzytelnościami

Współpraca z nami to gwarancja szybkiego odzyskania należności. Nasi specjaliści wspierają instytucje finansowe, działy prawne, działy księgowości oraz przedsiębiorców na różnym etapie rozwoju biznesu w optymalizacji procesów zarządzania wierzytelnościami i dochodzeniu należności. Specjalizujemy się w Windykacji Gospodarczej oraz w Windykacji i Ochronie Wierzytelności /WOW/.

Nasza skuteczność wynosi znacznie ponad 95% (a w ostatnich latach wskaźnik sukcesu w zakresie Windykacji Finansowo-Zabezpieczeniowej /WOW/ to aż 98%!). Pracując z nami, masz pewność, że będą Cię wspierać eksperci, którzy posiadają doświadczenie i uzyskują efekty – bez względu na stopień trudności sprawy. Ale pamiętaj, liczy się czas!

Nie czekaj. Działaj już teraz. W przypadku wierzytelności każdy dzień oddala Cię od odzyskania należności.
Zadzwoń do nas: tel. +48 61 651 20 20
lub napisz na: windykacja@dogmatsystemy.pl

W Czym Cię Odciążymy?

W Twoim imieniu przeprowadzimy kompleksową weryfikację Kontrahenta, określimy kondycję jego przedsiębiorstwa oraz wiarygodność płatniczą.
W ten sposób ochronimy Cię przed nieuczciwym i nierzetelnym partnerem biznesowym.
Na Twoje zlecenie przeprowadzimy kompleksową windykację zaległych należności, a dla Instytucji Finansowych dedykujemy usługę WOW (Windykację i Ochronę Wierzytelności).

Działamy kompleksowo: jesteśmy aktywni na każdym etapie postępowania. Umiemy spowodować, że nawet najbardziej oporny dłużnik ureguluje swój dług. Niemożliwe? Oczywiście, że możliwe: ponieważ w mediacjach wykorzystujemy sprawdzone techniki śledcze, wywiadowcze i psychologiczne. Dzięki temu praktycznie zawsze osiągamy zamierzony cel. Warto wspomnieć, że za każdym razem działamy w zgodzie  z zasadami etyki zawodowej.

mock-up2

Nasza praca to:

Kompleksowa weryfikacja bieżących i przyszłych Kontrahentów. Zdobędziemy
i dostarczymy Ci niezbędne informacje, które przyczynią się do odzyskania należności
i zagwarantują bezpieczeństwo współpracy:

 • Nasi specjaliści przeanalizują i przedstawią Ci wiarygodność płatniczą Twojego Kontrahenta
 • Zweryfikujemy kadrę zarządzającą, kondycję finansową przedsiębiorstwa
 • Przeprowadzimy analizę zadłużenia Kontrahenta
 • Przedstawimy kluczowe dane prawne, strukturę własności, powiązania osobowe oraz kapitałowe

Raporty realizujemy w formie jawnej i niejawnej.

Monitoring telefoniczny
Windykacja terenowa
Ochrona Twojego mienia
Postępowanie sądowe
Postępowanie egzekucyjne
Dochodzenie należności po bezskutecznej egzekucji komorniczej

Zapewniamy Ci pełną kontrolę działań: dzięki autorskiemu programowi DSonline w każdym momencie możesz sprawdzić, na jakim etapie prac jesteśmy i jaka jest kwota odzyskanych należności. Klienci Dogmat Systemy Services cenią jawność naszych działań, dlatego jest ona dla nas bardzo ważna.

mock-up2

Efekty:

 • W krótszym czasie odzyskasz wierzytelność
 • Zaoszczędzisz czas i pieniądze
 • Zminimalizujesz ryzyko kosztów postępowań sądowych
 • Osiągniesz lepsze efekty biznesowe
 • Szybko zrealizujesz swoje cele
 • Poczujesz spokój

Gdy już odzyskasz Twoją wierzytelność, przestaniesz się martwić o zatory płatnicze. Zaczniesz konsekwentnie zwiększać dochody oraz efektywność swoich działań, bo całą swoją uwagę skupisz na rozwoju firmy. Oprócz należności zyskasz coś jeszcze… dobre samopoczucie i satysfakcję.

Dogmatsystemy.pl

Zapewniamy, że na Twoją wiadomość odpowiemy do 24 godzin. Twoje dane są bezpieczne. Zostają u nas i tylko u nas.

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich 2, 62-002 Suchy Las
Godziny pracy: poniedziałek-piątek od 8.00-16.00
Telefon: +48 61 651 20 20
Telefon komórkowy: +48 722 33 55 33
E-mail: windykacja@dogmatsystemy.pl


Akceptuję regulamin
Zgoda na przetwarzanie danych
Zgoda na kontakt mailowy
Zgoda na kontakt telefoniczny

Copyrights ©2021: DOGMAT Systemy Services Sp. z o.o. | Project by GateOpen