Dzięki prewencji wreszcie poczujesz się lekko!

Dzięki prewencji wreszcie poczujesz się lekko!

Dzięki prewencji wreszcie poczujesz się lekko! Jak prewencja chroni MŚP.

Najbardziej znany lekarz świata – Hipokrates – już dawno, dawno temu stwierdził, że „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Ojciec medycyny wypowiedział zdanie, które nie tylko chroni zdrowie. To stwierdzenie znakomicie sprawdza się też w biznesie. Prewencja to Ochrona Twoich Pieniędzy! Czynności prewencyjne i czujność w biznesie to podstawa rozwoju i zysku. To bezpieczeństwo przyszłych i bieżących transakcji. To gwarancja uczciwej i dobrej współpracy. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak zapobiegać kryzysowym sytuacjom i z werwą iść naprzód, zamiast leczyć i w stresie patrzeć na firmowe konto. 

Czym jest prewencja w biznesie?

Prewencja w biznesie to nic innego, jak ochrona Twoich pieniędzy, zapobieganie, zabezpieczenie Twojego Biznesu. Mechanizm prewencji jest prosty. Ochrona Twoich pieniędzy bazuje na wiedzy i konkretnych czynnościach. W efekcie prewencji nasz Klient, Pan Marek, zwiększył flotę z 4 do aż 10 samochodów. Posłuchaj jego historii.

Pan Marek – transport

Pan Marek prowadzi firmę w branży transportowej ze specjalizacją transportu międzynarodowego. W przypadku biznesu Pana Marka kluczowym elementem jest weryfikacja Kontrahentów, potwierdzenie kompletu przekazywanych dokumentów, które ma zasadniczy wpływ na termin płatności wystawianych przez niego faktur. „Wisienką na torcie” jest systematyczny dostęp do środków finansowych, dzięki finansowaniu faktur w usłudze Faktoring+. Pan Marek dostrzegł korzyści działań prewencyjnych. Podpisaliśmy zatem umowę i od razu przystąpiliśmy do akcji. Oto jej rezultat, czyli opinia naszego Klienta, za którą mu z serca dziękujemy 🙂

…Państwa firmę polecił mi mój znajomy, jako rzetelną i dobrze współpracującą z kontrahentami.

Dzięki współpracy z Dogmat Systemy uzyskaliśmy płynność finansową, gdzie termin płatności przy takiej branży jak nasza czyli transportowa jest bardzo długi.  Z moich barków zdjęli Państwo również kontrolę finansową nad naszymi kontrahentami – przypilnowanie terminów płatności.

Nasza flota na początku naszej współpracy wynosiła 4 samochody na dzień dzisiejszy jest ich 10 🙂 czyli rozwijamy się.

Osobiście poleciłbym współpracę z firmą Dogmat Systemy ponieważ wszystko jest czytelne i jasne.

Pracuje bardzo miła kadra, dokumenty są przygotowane w postaci tabelki, wszystko dokładnie opisane i wyjaśnione…

 Prewencja – zysk dla MŚP

Odkryj rozwiązanie wspierające małych i średnich przedsiębiorców. Rozwiązanie, które każdego dnia będzie chronić Twój BIZNES. Zobacz, jak ułatwimy Ci generowanie zysku i zabezpieczymy płynność finansową:

 1. Rozpoczniemy od sprawdzenia wiarygodności i historii płatniczej Twojego Kontrahenta (nie wystarczy JEDNA baza, by ocenić wiarygodność. Korzystamy z wielu źródeł informacji. To dlatego w jednym raporcie otrzymasz konkretną i wyczerpującą informację).
 2. Zapoznamy się z zawieraną przez Ciebie umową i doradzimy, co powinno się w niej znaleźć, tak, by maksymalnie zabezpieczała Twoje interesy jako wierzyciela.
 3. Jeżeli nie masz takiej umowy, zgłoś to nam, przygotujemy ją specjalnie dla Ciebie.
 4. Jeżeli już podpisałeś umowę i wystawiłeś pierwsze faktury, zgłoś je do nas, rozpoczniemy od pro-sprzedażowego monitoringu: ustalimy, czy faktury dotarły na czas, a następnie potwierdzimy termin ich płatności.
 5. Przypomnimy Twojemu Kontrahentowi o zbliżającym się terminie płatności, oczywiście wszystko z zachowaniem relacji, które już wypracowałeś. Bo wiemy, że po drugiej stronie zawsze jest człowiek – osoba, z którą można miło porozmawiać, nawet dzwoniąc i pytając o zapłatę zaległych faktur 🙂
 6. Dzięki systematycznemu wsparciu, które daje monitoring, Twoje faktury będą na pierwszym miejscu w koszyku płatności Twoich Kontrahentów.
 7. To jeszcze nie wszystko… Jeżeli będziesz potrzebował zastrzyku gotówki, zamienisz ją za swoje faktury, którymi przecież się opiekujemy. Prosto, Łatwo i Przyjemnie!

Ważne czynności, których nie lubisz

Wszystkie zadania, które wykonujesz każdego dnia, możemy porównać do „kawałków tortu”. Wyobraź sobie, że są kawałki, które konsumujesz z prawdziwą przyjemnością, czyli z chęcią się nimi zajmujesz. Są to kawałki, które lubisz. Są też kawałki, które nie do końca są tzw. „Twoje”, nie bardzo chcesz się nimi zajmować. Najchętniej byś o nich zapomniał (proszenie o zaległą  zapłatę), nie starcza Ci na nie czasu lub też nie masz osoby, która wsparłaby Cię w konkretnej czynności.

Podziel się – nie jedz całego tortu sam! 🙂

A gdybyś tak pozbył się niechcianego kawałka tortu i oddelegował zadania, które są ważne, ale na które:

 1. nie masz czasu,
 2. nużą Cię,
 3. obciążają Cię.

Część „kawałków tortu” możesz oddać pod opiekę osobom, które codziennie będą Cię wpierać i wyręczać. Zastanawiałeś się kiedyś nad taką opcją? Zobacz, co się wtedy stanie:

 1. poczujesz konkretne odciążenie,
 2. będziesz mieć wolną głowę i czas na rozwój firmy,
 3. skupisz się na strategicznych działaniach, tych, które lubisz. A czynności – niechciane „kawałki tortu”, przekażesz ekspertom. Ekspertom, którzy wesprą Cię radą, z którymi jeszcze mocniej rozwiniesz skrzydła!

Podział tortu – skutki

Poczujesz się lżej. Ze spokojem i satysfakcją stwierdzisz, że Klienci na czas płacą za Twoją ciężką pracę i zaangażowanie. Twój doradca będzie dbał o Twoje należności – każdego dnia. To właśnie jest prewencja w biznesie, która ochroni Twoje pieniądze i zabezpieczy Twój biznes.

 

Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej informacji i podzielić się „kawałkiem swojego tortu”, by z większą lekkością rozwijać swój Biznes – zapraszamy do kontaktu:

Infolinia: 722 33 55 33

E-mail: TBN@dogmatsystemy.pl

Twoje Bezpieczne Należności z Dbałością o Twoje Finanse!

 

Kinga Janus
Dogmat Systemy S.A.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy