Monitoring Należności MŚP w Sektorze B2B

Monitoring Należności MŚP w Sektorze B2B

Monitoring Należności MŚP w Sektorze B2B

Monitoring należności – z pozoru banalna czynność – która wydaje się prosta do wykonania. Pytanie tylko czy i w jaki sposób jest wykonywana w firmie, którą zarządzasz lub w dziale, za który odpowiadasz?
W bieżącym artykule dowiesz się, jak monitoring zapewnia płynność finansową i rozwój MŚP w sektorze B2B. Powiemy też, jak przeprowadzać monitoring należności, aby był skuteczny i generował zysk w Twojej firmie. Na samym końcu przedstawimy Ci pakiet wsparcia, który uderza w samo serce problemu właścicieli małych i średnich firm oraz pozwala im na nowo złapać wiatr w żagle!

Monitoring B2B mały krok – duży zysk

Monitoring zwalcza zator płatniczy już w samym zarodku. Zabezpiecza finanse i w długofalowej perspektywie decyduje o dynamice rozwoju firmy, a nawet jej przetrwaniu. Monitoring należności w sektorze B2B dla małych i średnich firm ma ogromne znaczenie i przyczynia się do terminowej spłaty należności, a co za tym idzie, również do terminowego regulowania comiesięcznych zobowiązań każdego Przedsiębiorcy.

Jaki powinien być monitoring należności w B2B?

Po pierwsze – monitoring to szybka piłka. Nie zwlekaj z nim do momentu powstania wierzytelności. Bo w takiej sytuacji mleko już się wylało i trudniej Ci będzie odzyskać swoje pieniądze. Zacznij działać tuż po wystawieniu faktury. Aby monitoring był narzędziem, które chroni Twoje należności powinien być:

 • Pro-Sprzedażowy – z zachowaniem wypracowanych relacji. Startujesz z nim jeszcze przed upływem terminu płatności. Ograniczasz ryzyko wymówki: „faktura jest błędnie wystawiona” lub „faktura do nas nie dotarła” (nawet jeżeli była przesłana drogą milową 🙂 )
 • Systematyczny – delikatne przypominasz Kontrahentowi, że sprzedałeś towar lub wykonałeś usługę i potwierdzasz fakturę, termin płatności oraz wykonanie przelewu na rachunek bankowy
 • Skuteczny – doprowadza do terminowej spłaty naszych faktur. Dzięki monitoringowi dajesz jasny sygnał drugiej stronie, że dbasz o swoje finanse i przypominasz o tym przy każdej nowo wystawionej fakturze

Co zyskujesz dzięki monitorowaniu faktur?

Monitoring daje wolność i niezależność. Od teraz masz realny wpływ na terminowość płatności. Nie czekasz na swojego Kontrahenta. Co za zmiana perspektywy i odzyskanie kontroli, która zabezpiecza Twoje finanse i równocześnie zapewnia spokój ducha.

Monitoring zyski

 • Efekt – pieniądze na czas, nie czekamy, aż Klient spóźni się z zapłatą
 • Kontrola – wiemy, czy Kontrahent jest stabilny czy nie. Czy jego wcześniejsze spóźnienia wynikały tylko z dyscypliny, nad którą trzeba było popracować, czy też w grę wchodzą problemy z płynnością finansową. Wiemy na czym stoimy i możemy podjąć właściwe kroki, aby zabezpieczyć firmę
 • Wiarygodność – warto współpracować tylko z tym Kontrahentem, który jest uczciwy i rzetelny. W przeciwnym razie trzeba niezwłocznie ograniczyć sprzedaż i ryzyko niewypłacalności

Ale ja nie mam czasu

Monitoring to prosta czynność, która, jak wszystkie inne sprawy, wymaga uwagi i czasu. A czas to coś, czego Przedsiębiorcom bardzo brakuje. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz wszystkiego ogarniać sam. Nie musisz

 • Sam czuwać nad terminową płatnością
 • Specjalnie zatrudniać nowych pracowników
 • Dociążać obecnych, którzy nie mają czasu na dodatkowe czynności

Możesz mieć wsparcie na każdym kroku, stałych dobrych Kontrahentów i pieniądze na koncie 🙂

Trudna codzienność Przedsiębiorcy

Od 20 lat chronimy pieniądze naszych Partnerów. W takcie pracy spotykamy się zarówno z dużymi firmami, jak i Przedsiębiorcami, którzy z zaangażowaniem prowadzą małe i średnie przedsiębiorstwa. Obserwujemy rynek i widzimy, że jednym z głównych problemów małych i średnich firm jest zator płatniczy, spowodowany:

 • Długim terminem płatności
 • Kredytem kupieckim
 • Spóźnieniami w płatnościach

Jak pokazują badania w Polsce na czas płaconych jest mniej niż połowa faktur!

MŚP zasługuje na więcej

Mali i średni Przedsiębiorcy są siłą napędową polskiej gospodarki i największymi płatnikami do budżetu. To właśnie Oni wypracowują ponad 70% PKB. Ponadto sektor MŚP zapewnia pracę ponad 60 % aktywnym zawodowo Polakom. Przedsiębiorcy powinni mieć z górki, a często jest na odwrót.

Twoje Bezpieczne Należności – wsparcie dedykowane dla MŚP

Dlatego stworzyliśmy TBN – pakiet Twoje Bezpieczne Należności. To propozycja dla świadomych Przedsiębiorców, która trafia w samo serce ich problemu, czyli

 • Zator płatniczy
 • Odroczone terminy spłaty
 • Spóźnieni Kontrahenci
 • Brak pieniędzy na rozwój
 • Brak czasu
 • Stres

TBN to narzędzie biznesowe. To wsparcie ekspertów, którzy zdejmą z Twoich barków monitoring płatności i upominanie się o swoje pieniądze w chwili zwłoki ze strony Kontrahenta. TBN dodatkowo wzbogacony o Faktoring+, wsparcie prawne wzmocni płynność finansową i zagwarantuje szybszy oraz lżejszy rozwój Twojej firmy. Bez niepotrzebnych obciążeń. A to i tak nie wszystko, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Spójrz na: Twoje Bezpieczne Należności

Skuteczny monitoring – 98% faktur opłaconych w terminie

Dobrze ustawiony mechanizm monitoringu, który jest częścią składową TBN, w każdej firmie zwiększa skuteczność, daje efekt  i chroni każdy biznes! Spójrz:

 • To ponad 98% faktur opłaconych w terminie, czyli rzetelnych i szanujących Twój Biznes Kontrahentów!
 • Na każdym kroku minimalizujesz ryzyko przekazania sprawy na drogę postępowania sądowego i ograniczasz koszty (niestety dzisiaj to proces trwający od kilku miesięcy do ponad roku!)
 • To szybki dostęp do gotówki, dzięki finansowaniu faktur bez dodatkowych obciążeń!

Twoje Bezpieczne Należności to wsparcie, doradztwo i systematyczny oraz terminowy wpływ środków na firmowe konto. To odciążenie, które sprawi, że będziesz mieć wolną głową, pieniądze i nowe możliwości.

Ci, którzy już skorzystali z monitoringu w ramach TBN mają:

 • Pieniądze
 • Przewagę
 • Komfort i spokój w prowadzeniu firmy

Pokaż swoją siłę. Ruszaj naprzód. Może Ci być zdecydowanie lżej.

TBN@dogmatsystemy.pl
Infolinia: 722 33 55 33

 Kinga Janus
Dogmat Systemy S.A.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy