Dwa kroki, które eliminują zator płatniczy

Dwa kroki, które eliminują zator płatniczy

Dwa kroki, które eliminują zator płatniczy.

Są dwie rzeczy, które spędzają sen z powiek polskim Przedsiębiorcom (przynajmniej dwie rzeczy)Są to: zator płatniczy i brak czasu. Skąd to wiemy? Wiemy to od naszych Klientów oraz Przedsiębiorców, którzy zwracają się do nas po wsparcie. „W jaki sposób mały biznes może zabezpieczać się przed zatorami płatniczymi? Proszę, powiedźcie, że istnieje złoty środek”.  Takie pytanie zadała nam Pani Anna, która prowadzi swoją małą firmę. W dzisiejszym artykule przedstawiamy rozwiązanie tego bolącego problemu.

Pierwszy krok do pokonania zatoru

Z kim pracujesz, tak zyskujesz.

W prowadzeniu każdej firmy bardzo ważne jest precyzyjne określenie kontrahentów, z którymi współpracujesz. Jak to zrobić? Oto kilka prostych pytań, które Ci w tym pomogą:

  • Z kim współpracuję?
  • Czy to jest Klient stały czy okazjonalny?
  • Z jakiego źródła pochodzą moi Klienci?
  • Czy zweryfikowałam i potwierdziłam wiarygodność danych mojego potencjalnego kontrahenta?
  • Czy uwzględniłam realny termin płatności w branży, w której działam?
  • Czy zawarłam stosowny dokument, który zabezpiecza mnie jako wierzyciela?
  • W jaki sposób monitoruję spływ należności: czy robię to dopiero, jak upłynie termin płatności i klient mi nie zapłacił, czy też wcześniej przypominam się o terminowej zapłacie mojej faktury?

Są to bardzo proste i intuicyjne pytania, ale jak ważne w dzisiejszych czasach. Ważne, szczególnie wtedy gdy w grę wchodzą nasze pieniądze, bezpieczny rozwój firmy i eliminacja zatoru płatniczego, który skutecznie ogranicza funkcjonowanie przedsiębiorstwa, staje się przysłowiową „kulą u nogi”, stresuje i odbiera ochotę do dalszego działania.

Wiedza dotycząca wiarygodności klientów, z którymi współpracujemy, zawsze chroni nas przed wejściem w niekorzystną dla nas współpracę. Tą wiedzę zyskasz dzięki regularnemu monitoringowi, ale to nie wszystko.

Regularny monitoring eliminuje ryzyko długiego oczekiwania na pieniądze, do minimum ogranicza ryzyko utraty pieniędzy. Szkoda nie korzystać z możliwości, jakie daje to narzędzie.

Drugi krok: finansowanie eliminuje czekanie

Finansowanie faktur jest dodatkową wartością dla Przedsiębiorcy. Polepsza płynność finansową firmy. Zabezpiecza przed zatorem płatniczym. Finansowanie faktur może mieć różne formy wypłaty środków. Najbardziej popularną jest faktoring, ale, równie często, nasi Klienci korzystają z tzw. wypłaty kaucji na poczet wierzytelności, które zostały nam przekazane do dochodzenia/windykacji na drodze postępowania polubownego lub sądowo-egzekucyjnego.

Wybór rodzaju finansowania faktur /wierzytelności/ zależy głównie do rodzaju umowy jaką Wierzyciel/Przedsiębiorca zawiera ze swoim kontrahentem/klientem.

Kogo najbardziej wspiera finansowanie?

Faktoring jest ogromnym wsparciem dla każdej rozwijającej się firmy, która współpracuje z pewnymi kontrahentami i wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. Przedsiębiorca przedstawiając faktury do finansowania, niemal natychmiast otrzymuje środki, a firma finansująca czeka na spłatę faktur od Jego Kontrahentów, zgodnie z terminem ich płatności.

Dzięki finansowaniu przyspieszysz rozwój firmy i szybciej zrealizujesz strategiczne cele.
Jest jeszcze jedna, cenna rzecz, którą daje finansowanie. Jest to większy spokój, który będzie Ci towarzyszyć w pracy.
A spokój to zdrowie. Ono jest bezcenne.

Wysokich i Bezpiecznych Lotów!

Kinga Janus
Dyrektor działu Sprzedaży
i Obsługi Klienta w rodzinnej firmie

Dogmat Systemy S.A.

Dobra Rada!

Najważniejsze jest właściwe dobieranie kontrahentów! Dlatego też dobieraj ich rozsądnie, a wiarygodność potwierdzaj z pomocą ekspertów!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem: Faktoring+ to świadome finansowanie faktur.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy