Faktoring – jak ustrzec się przed efektem jojo?

Faktoring – jak ustrzec się przed efektem jojo?

Faktoring – jak ustrzec się przed efektem jojo? Finansuj Swoje Faktury Świadomie.

Opóźnienia w płatnościach i zator płatniczy na horyzoncie, powodują, że finasowanie faktur Przedsiębiorców nabiera rozpędu. Jak „grzyby po deszczu” powstają nowe platformy udzielające szybkich mikropożyczek bez zbędnych formalności i zabezpieczeń. Na pierwszy rzut oka, są to bardzo kuszące oferty, ale, jak zawsze, jest tzw. drugie dno całej operacji! Dlatego finansuj swoje Faktury Świadomie!! Świadomie, czyli jak? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Finansowanie to idealne rozwiązanie, ale…

Oczywiście, to czego najbardziej potrzebuje Przedsiębiorca, korzystający z tego rodzaju rozwiązań, to pieniądze – szybki zastrzyk finansowy, który uchroni Go przed widocznym na horyzoncie zatorem płatniczym.

Przyczyną „zadyszki” i utraty płynności są:

  • Wydłużające się terminy płatności – w dzisiejszych realiach 30 dni to minimum, z którym mierzą się Przedsiębiorcy
  • Notoryczne opóźnienia w spłacie, zaburzają stabilność finansową i bieżące wywiązywanie się ze zobowiązań
  • Wzrost kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Niestety, przez wzrost kosztów, Przedsiębiorcy często lawirują na granicy zyskowności

Chcąc zasilić firmową kasę, sięgamy po „szybką gotówkę”, mamy przecież należności w postaci faktur sprzedaży, na których zapłatę cierpliwie czekamy. Bardzo dobre rozwiązanie, przecież jeżeli możemy pozwolić sobie na sfinansowanie faktur i oddanie kilku % (bo nasza marża nam na to pozwala) to niemal natychmiast mamy dostęp do środków. Problem zażegnany. No właśnie niekoniecznie.

Szybkie finansowanie bez monitoringu – efekt jojo

Mamy gotówkę i opanowany temat, ale do czasu. Do czasu, gdy nasz Klient nie opłaci finansowanej faktury w terminie. Do czasu, gdy w związku z tym, nie oddamy na czas środków sfinansowanych przez platformy mikropożyczek. Wtedy pojawiają się duże schody i… duże koszty takiej szybkiej gotówki. Upss, a zapowiadało się tak fantastycznie.

Stare przysłowia mają to do siebie, że często są do bólu prawdziwe. Jedno z nich mówi: „co nagle, to po diable”. To powiedzenie niejednokrotnie sprawdza się w przypadku błyskawicznego dostępu do środków. Szybkie i nieprzemyślane działania mogą pogrążyć Twoją firmę i jeszcze mocniej przyczynić się do opóźnień w Twoich płatnościach, z których ciężko Ci się będzie wykaraskać. Nazywamy to efektem jojo. Skąd o nim wiemy? Z doświadczenia, od Przedsiębiorców, którzy, niestety, już doświadczyli przykrych konsekwencji finansowania bez monitoringu i zgłaszają się do nas po wsparcie.

Mądre finansowanie rozwiązuje problem

Finansowanie, które:

  • Procentuje
  • Uwalnia Cię od zatoru płatniczego
  • Wzmacnia płynność finansową

oprócz szybkiego przelewu na konto zapewnia Ci monitoring finansowanych faktur.

Taki kompleksowy faktoring ściąga z Ciebie cały stres związany z terminowym regulowaniem faktur przez Twoich Klientów. To sprawa firmy, która udziela Ci wsparcia i, równocześnie, dba o regularne wpłaty na Twoje konto. Dzięki temu Ty zyskujesz coś znacznie więcej niż pieniądze. Zyskujesz zarówno pieniądze jak i czas. Wystawiasz jedynie fakturę i na tym kończy się Twoja praca w tym obszarze. Nie dzwonisz do Klientów. Nie martwisz się o wpłaty. Skupiasz się na tym, co ważne – rozwijasz swój biznes.

Kiedy decydujesz się na szybkie finansowanie faktur bez dodatkowego wsparcia w ich monitorowaniu, pamiętaj, że cała praca, związana z monitorowaniem ich spłaty, leży po Twojej stronie! Czy masz na to czas, cierpliwość i ochotę?

Co wybierasz?

Wybór zawsze należy do Ciebie. To Ty decydujesz, czy chcesz zaryzykować i skorzystać z szybkiego finansowania bez monitoringu? Czy też chcesz postawić na konkretne działanie, które zapewni Ci systematyczny dostęp do pieniędzy oraz wsparcie ekspertów w weryfikowaniu i monitorowaniu spłaty faktur – z dbałością o Twoje relacje biznesowe.

W drugim przypadku „upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu” i maksymalnie ochronisz swoją firmę przed zatorem płatniczym. Będziesz mieć więcej czasu. Szybciej osiągniesz swoje cele. Będziesz spać spokojniej.
Pamiętaj, finansuj swoje faktury świadomie. To procentuje.

Przekonaj się i wykonaj pierwszy krok do zabezpieczenia płynności finansowej: odwiedź naszą stronę TUTAJ lub skontaktuj się z naszymi ekspertami
infolinia: 722 33 55 33

Twoje Bezpieczne Należności z Dbałością o Twoje Finanse!

Kinga Janus
Dogmat Systemy S A

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy