Przedsiębiorco! Nie Bój się Prosić o Swoje Pieniądze!

Przedsiębiorco! Nie Bój się Prosić o Swoje Pieniądze!

Przedsiębiorco! Nie Bój się Prosić o Swoje Pieniądze! Zastosuj monitoring należności i zyskuj.

Przedsiębiorcy zazwyczaj niechętnie upominają się o swoje pieniądze. Dlaczego? Ponieważ widzą w tym zagrożenie dla swoich relacji biznesowych. Druga sprawa: Przedsiębiorcy często nie mają czasu na monitoring płatności. Wcale nas to nie dziwi. Przyczyną jest mnóstwo pracy. W tym, niestety, czasochłonnej pracy „papierowej”. W tym artykule rozbrajamy 2 problemy. Obalamy mit monitoringu i jego wpływu na relacje. Pokazujemy, że monitoring świetnie chroni Przedsiębiorców przed zatorem płatniczym i zabezpiecza firmę. Przedstawiamy też pakiet wsparcia Twoje Bezpieczne Należności, dzięki któremu zyskasz gwarancję, że 99% Twoich faktur zostanie opłaconych w terminie – bez wysiłku z Twojej strony. Jak to możliwe? Zapraszamy do lektury. Zaczynamy od konkretów – czyli liczb.

Liczby nie kłamią

Na początek trochę statystyki, która pokazuje codzienność polskiego Przedsiębiorcy:

  • Ponad 50% firm opóźnia regulowanie swoich zobowiązań, ponieważ sami Przedsiębiorcy nie otrzymują pieniędzy na czas (błędne koło)
  • Aż 31,1 % firm ma stałe problemy z utrzymaniem płynności finansowej
  • 25 % firm praktykuje kredytowanie się kosztem innych firm [1]

Jeżeli Przedsiębiorcy, którzy są siłą napędową naszej gospodarki, nie otrzymają odpowiedniego wsparcia rządowego, a statystyka pójdzie w górę, to będzie jeszcze trudniej.

Współpracujemy z Przedsiębiorcami i wsłuchujemy się w ich potrzeby. Obserwujemy również rynek. Po latach pracy stwierdzamy, że tylko świadomi właściciele biznesów, którzy „nie boją się prosić o swoje pieniądze” i weryfikują przyszłych oraz bieżących Kontrahentów, aż w 99% eliminują ryzyko niewypłacalności swoich Partnerów i Klientów!
Monitoring to narzędzie biznesowe, które wzmacnia firmę i płynność finansową. Dlatego, jeżeli Kontrahent, z którym współpracujesz, spóźnia się ze spłatą, nie bój się prosić o swoje pieniądze.

Po latach pracy z pewnością możemy stwierdzić, że tylko świadomi właściciele biznesów, którzy „nie boją się prosić o swoje pieniądze” i weryfikują przyszłych oraz bieżących Kontrahentów, aż w 99% eliminują ryzyko niewypłacalności swoich Partnerów i Klientów!

Kto pierwszy

Każdy Przedsiębiorca ma priorytet płatności. Firmy, które z trudnością zachowują płynność finansową, którym często „nie starcza do tzw. pierwszego”, na początku będą regulować najważniejsze zobowiązania, czyli:

  • Zobowiązania wobec pracowników, którzy, jeżeli nie otrzymają zapłaty, po prostu nie przyjdą do pracy
  • Następnie spłacane są raty kredytów, leasingów
  • Kolejne pilne zobowiązania to zobowiązania budżetowe

Sam widzisz: Twoja firma nie wskakuje do ważnej trójki.

Ponad 70 % [2] firm stwierdza, że jeżeli następuje u nich kumulacja płatności, to zobowiązania wobec swoich dostawców /kontrahentów/ spadają na ostatnie miejsce. Czyli, jeżeli pozostaną środki, zapłacą temu, który się o nie przypomina, regularnie dzwoni, weryfikuje doręczenie faktury i potwierdza termin zapłaty. Dzięki tym zabezpieczającym czynnościom aż 6,9 % [3] firm traci najczęstsze wymówki, które są stosowane w chwili spóźnień. Systematyczny kontakt dyscyplinuje nawet bardzo „niesfornego”, ale wypłacalnego Kontrahenta.

Monitoring należności – pytania i odpowiedzi

W dalszej części artykułu rozwiewamy również wątpliwości i odpowiadamy na pytania, które zadają nam nasi Klienci.

Chciałbym skorzystać z usługi systematycznego monitoringu należności, ale boję się, że stracę Kontrahenta?

Oczywiście, rozumiemy te obawy. Równocześnie czynności, które wykonujemy od kilkunastu lat, NIGDY nie przyczyniły się do zerwania współpracy naszych Klientów z jego Kontrahentami. Dlaczego? Bo są to czynności miękkiego pro-sprzedażowego monitoringu, który oparty jest na wzajemnie wypracowanych relacjach i prowadzi do zdyscyplinowania i terminowego regulowania należności. Słuchamy Klientów i ich Kontrahentów. Jesteśmy ogniwem wspierającym firmy w systematycznej pracy z ich Partnerami.

Jak wygląda proces monitoringu i jak wpłynie na relacje z moimi Kontrahentami?

Wdrażając program Twoje Bezpieczne Należności, który indywidualnie dopasowujemy do każdej firmy (w zależności od jej rozmiaru, ilości Klientów etc.) informujemy Kontrahentów naszego Klienta o tym, że objęliśmy opieką jego należności. Każdy z naszych Klientów posiada opiekuna odpowiedzialnego za kontakt z jego Kontrahentami. Jest to zawsze „miękka”, profesjonalna rozmowa, prowadząca do uzyskania oczekiwanego efektu, czyli terminowej spłaty należności i zabezpieczenia płynności finansowej firmy.

A co jeśli Kontrahent nie zapłaci nawet po monitoringu?

W 99% należności naszych Klientów są regulowane już na I etapie monitoringu. Jeżeli, z uzasadnionych przyczyn, Kontrahent opóźnia się w spłacie należności naszego Klienta, za Jego zgodą, zawieramy wówczas deklarację spłaty, która kończy się ostatecznym uregulowaniem należności w wyznaczonym w deklaracji terminie. Problem długu znika. Pojawia się spokój.

Tylko 1% wszystkich obsługiwanych przez nas spraw przechodzi na dalszy etap dochodzenia należności i ostatecznie kończy się sukcesem, czyli spłatą. Jeżeli jednak na etapie polubownym nie odzyskamy należności naszego Klienta, ponieważ Kontrahent jest oporny i tylko nakaz zapłaty zmobilizuje go do spłaty, wówczas nie czekamy 180 dni i już po 60 dniach składamy pozew do sądu. Działamy szybko. W ten sposób chronimy pieniądze naszego Klienta. Na szczęście takich przypadków jest bardzo mało, ponieważ, kiedy rozpoczynamy monitoring wierzytelności na wczesnym etapie, aż w 99% eliminujemy ryzyko przekazania sprawy na drogę postępowania sądowego.

W 99% należności naszych Klientów są regulowane już na I etapie monitoringu […]. Tylko 1% wszystkich obsługiwanych przez nas spraw przechodzi na dalszy etap dochodzenia należności i ostatecznie kończy się sukcesem, czyli spłatą.

 Nie rób tego sam

Chcielibyśmy podzielić się również opinią zadowolonego Klienta, prowadzącego działalność w branży medycznej, współpracującego z nami od ponad 2 lat:

„…Szukaliśmy firmy, która lepiej zajmie się obsługą naszych umów dot. windykacji należności, gdyż z poprzednią firmą współpraca nam nie odpowiadała. Państwa firma została przez nas oceniona jako profesjonalna. Współpraca znacznie uprościła  nam procedurę dochodzenia należności.

Ściągnęliście Państwo z naszych barków problemy związane z brakiem czasu na windykację należności oraz monitorowanie regularnych wpływów należności za wystawiane faktury.

Dobry kontakt, rzetelne administrowanie sprawami, oraz otwartość, elastyczność i skuteczność to wartości, które cenimy podczas współpracy z Państwem.

Jak do tej pory współpraca z Państwa firmą przebiega bezproblemowo i jesteśmy z niej zadowoleni, polecamy więc Dogmat Systemy jako profesjonalną i rzetelną firmę …”

Nasz dzisiejszy artykuł kończymy dobrą, sprawdzoną przez nas radą dla wszystkich Przedsiębiorców:

Nie bójmy się prosić o swoje pieniądze. Zarządzajmy firmą świadomie. Eliminujmy ryzyko niewypłacalności Kontrahentów, z którymi rozpoczynamy współpracę. Dzięki monitoringowi zyskamy zarówno płynność finansową jak i spokój.

Twoje Bezpieczne Należności zawsze na straży Twojej firmy i Twoich Finansów.

Kinga Janus
Dogmat Systemy S.A.

[1] BIG InfoMonitor, badanie „Skaner MSP, wśród mikro, małych i średnich firm” przeprowadzone przez Keralla Reserach
[2] j.w.
[3] j.w.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2021: DOGMAT Systemy Services Sp. z o.o. | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy