10 Prostych wskazówek dla Przedsiębiorców

10 Prostych wskazówek dla Przedsiębiorców

10 prostych wskazówek dla Przedsiębiorców, przygotowanych przez ekspertów z Dogmat Systemy. Poprowadzą Cię krok po kroku do odpowiedzi na pytanie: Co zrobić by w odpowiednim czasie zabezpieczyć swoje należności?

Dlaczego?

Ponieważ sektor przedsiębiorczy tworzy aż 73,5 % PKB i nazwany jest siłą napędową polskiej gospodarki.  Liczebność aktywnych przedsiębiorstw w Polsce szacowana jest na kwotę 1,84 mln,  z czego 99,8 % stanowią Micro oraz Małe i Średnie Przedsiębiorstwa[1].

Statystycznie liczba przedsiębiorstw w Polsce z roku na rok rośnie!

Tak naprawdę na każdym etapie rozwoju biznesu można spotkać się z nieuczciwością Kontrahenta. Bywa tak, że dopiero negatywnie doświadczeni zastanawiamy się co takiego zrobiliśmy lub czego nie zrobiliśmy, że zostaliśmy w ten sposób potraktowani?

Odpowiedź jest prosta:

Nie zabezpieczyliśmy się odpowiednio!

I właśnie dlatego analizując liczebność polskich przedsiębiorstw, szczególnie firm MICRO, których przedstawiciele tworzą najliczniejszą grupę, przygotowaliśmy:

10 PROSTYCH WSKAZÓWEK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW:

JAK POSTĘPOWAĆ SPRZEDAJĄC SWÓJ TOWAR I USŁUGI Z ODROCZONYM TERMINEM PŁATNOŚCI?

  1. Zacznij od pierwszego kroku – SPRAWDŹ swojego przyszłego Kontrahenta/Odbiorcę, a będziesz mieć pewność, że zapłaci Tobie w ustalonym terminie.

Przynajmniej raz w roku sprawdzaj swoich wszystkich Kontrahentów!

  1. Przed rozpoczęciem współpracy, zabezpiecz swoje interesy jako wierzyciela – PRZYGOTUJ stosowną umowę lub kontrakt!
  2. Nie zapomnij również sprawdzić czy osoba podpisująca z Tobą umowę lub kontrakt w imieniu firmy, którą reprezentuje jest do tego upoważniona!
  3. Wszystkie zmiany lub nowe ustalenia dot. podpisanej umowy/kontraktu powinny zostać sporządzone w formie pisemnej! Zawsze poproś o zmiany na piśmie.
  4. Jeżeli wykonujesz coś na specjalne zamówienie Twojego Kontrahenta, zabezpiecz się podpisując umowę i zaproponuj przedpłatę, po otrzymaniu której zrealizujesz zamówienie!
  5. Pamiętaj, że zasada ufaj i sprawdzaj dotyczy każdej sfery biznesu! Kiedy już otrzymałeś potwierdzenie zrealizowanej płatności, zaczekaj aż fizycznie będziesz miał środki na swoim rachunku bankowym!
  6. Jeżeli Twój Kontrahent opóźnia się z zapłatą Twoich Faktur oprócz kontaktu telefonicznego i ustaleń, zrób kolejny krok – WYŚLIJ wezwanie do zapłaty.
  7. Kiedy Twój dłużnik obiecuje ci spłatę w ratach, zażądaj deklaracji spłaty na piśmie!
  8. Nie czekaj DZIAŁAJ! Każdy dzień oddala Cię od szybkiego odzyskania Twoich należności!
  9. Jeżeli już wiesz, że sam nie możesz odzyskać swoich należności – PRZEKAŻ sprawę ekspertom, którzy w Twoim imieniu odzyskają dla Ciebie Twoje pieniądze!

10 Prostych Wskazówek dla Przedsiębiorców w prosty i szybki sposób pomogą Tobie rozpocząć proces zabezpieczenia i dochodzenia należnych Tobie pieniędzy.

Drogi Przedsiębiorco!

Kiedy już zapoznałeś się z naszymi wskazówkami: Nie czekaj dłużej! DZIAŁAJ!

Pamiętaj, że:

Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas!

Edgar Allan Poe

 

Kinga Janus
Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu
Dogmat Systemy S.A.

[1] PARP – Raport o stanie sektora MSP w Polsce, Warszawa 2016 rok

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy