3 kroki do Sukcesu Twojego Biznesu, czyli jak pokonać zator płatniczy

3 kroki do Sukcesu Twojego Biznesu, czyli jak pokonać zator płatniczy

 3 kroki do Sukcesu Twojego Biznesu, czyli jak pokonać zator płatniczy i chronić swoje pieniądze.

Dlaczego przedstawiamy ochronę należności w 3 krokach? Odpowiedź jest prosta, od dłuższego czasu otrzymujemy niepokojące sygnały o rosnącym zadłużeniu wśród polskich firm handlowych. Obecnie dług ten oscyluje na poziomie 2,3 mld złotych. Średni dług firmy z sektora handlowego wynosi 28,9 tyś złotych, a przeciętna wartość jednego nieopłaconego w terminie zobowiązania to 7 tyś złotych[1]. Wspomniani przedsiębiorcy są też wierzycielami, którzy spotkali się z nieuczciwością swoich Kontrahentów. Niestety, obecny stan rzeczy dotyczy również firm z innych sektorów!

Zator płatniczy – dżuma XXI w.

Jeśli Twoi Kontrahenci nie wywiązują się na czas z płatności – powstaje jeden palący problem: ryzyko wystąpienia zatoru płatniczego. To niezapłacone w terminie faktury i permanentne opóźnienia w ich regulowaniu hamują rozwój, związują ręce i szarpią nerwy.

Zaległa należność jest niczym przewlekła choroba, która obniża kondycję Twojej firmy, niejednokrotnie wpływa także i na Twoje zdrowie!

Od czego zatem możesz zacząć, aby uniknąć zatoru płatniczego i chronić swoje pieniądze? Sprawa jest prosta. Poznaj 3 podstawowe kroki do Sukcesu Twojego Biznesu.

Krok 1

Po pierwsze: zastanów się, czy podpisane przez Ciebie, Twoją firmę umowy i kontrakty zabezpieczają Cię jako wierzyciela. Jeżeli masz wątpliwości, czy tak jest,  nie zastanawiaj się i skontaktuj się z ekspertami, którzy utwierdzą Cię w tym przekonaniu i zabezpieczą Twoje interesy. Możesz skorzystac z naszego wsparcia lub wsparcia firmy, która najmocniej przekonuje Cię do współpracy. Pamiętaj, żeby przed ostateczną decyzją zrobić wywiad i przyjrzeć się kilku eksperckim firmom.

Krok 2

Współpracując bądź rozpoczynając współpracę z Kontrahentem, systematycznie sprawdzaj jego moralność płatniczą! To podstawowa czynność, która zabezpieczy Twoje pieniądze. Niestety, z naszego doświadczenia wiemy, że wielu przedsiębiorców tego nie robi.

Biznes to przede wszystkim współpraca z ludźmi, którzy często mogą negatywnie zaskoczyć nieuczciwością lub nieterminową spłatą należności.

 

Krok 3

Jeżeli już dokonałeś sprzedaży i czujesz, że nie zabezpieczyłeś jej odpowiednio, stosując wspomniane kroki – nic straconego 🙂 Bo kluczem do zysku i Twojego spokoju jest proces nadzorujący spłatę należności:

  • monitoring płatności
  • polubowna windykacja
  • negocjacje i mediacje prowadzące do spłaty oraz weryfikacja majątku zobowiązanego

Jeśli zdecydujesz się na nasze wsparcie – już we wczesnym etapie pomożemy Ci odzyskać Twoje należności!

100% Gwarancja Odzyskania należności

Dajemy Ci Gwarancję Odzyskania i Ochrony Twoich Należności! Skontaktuj się z nami. Zadaj pytania i zobacz, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie skuteczne.

Dzięki rzetelnej analizie i wywiadowi gospodarczemu zapewnimy Ci bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji handlowych, zminimalizujemy ryzyko współpracy z nieuczciwym Kontrahentem oraz ułatwimy podejmowanie ważnych decyzji biznesowych. Co najważniejsze Twój Kontrahent nie dowie się, że go sprawdzałeś.

Nasi specjaliści od lat wspierają instytucje finansowe, działy prawne, działy księgowości oraz przedsiębiorców na różnym etapie rozwoju biznesu w optymalizacji procesów zarządzania wierzytelnościami i dochodzeniu należności. Specjalizujemy się w windykacji gospodarczej oraz windykacji finansowo-zabezpieczeniowej.

Nowy start

Gdy już odzyskasz swoją wierzytelność, przestaniesz martwić się o zatory płatnicze, zaczniesz zwiększać dochody oraz efektywność swoich działań, bo całą swoją uwagę skupisz na rozwoju firmy. Oprócz należności zyskasz coś jeszcze… dobre samopoczucie i satysfakcję. Brak ruchu w kierunku odzyskania należności skazuje przedsiębiorców na wieczny stres i straty finansowe. Nie czekaj – działaj.

W biznesie jak w medycynie – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Kinga Janus
Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu
Dogmat Systemy S.A.
[1] Informacja z raportu Krajowego Rejestru Długów.

 

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2021: DOGMAT Systemy Services Sp. z o.o. | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy