Bezpieczeństwo IT Danych Osobowych

Bezpieczeństwo IT Danych Osobowych

W ramach konferencji Bezpieczeństwo IT w Zarządzeniu Danymi Osobowymi, w której uczestniczyliśmy w minionym tygodniu zapoznaliśmy się z twórcami specjalistycznych aplikacji do zarządzania infrastrukturą IT. Podczas konferencji poruszane były ważne zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa IT w zarządzaniu danymi osobowymi, między innymi:

  • Audyt posiadanych zasobów IT
  • Audyt posiadanych licencji softwarowych
  • Zarządzanie i monitorowanie wydajności posiadanych zasobów IT
  • Helpdesk

Zaprezentowane zostały rozwiązania mające na celu zabezpieczenie się przez atakami „ransomware defense”, czyli  złośliwym oprogramowaniem, które rozprzestrzenia się w Internecie, grożąc zniszczeniem plików w zainfekowanym komputerze. Wspomniano również o rozwiązaniach dotyczących skutecznych sposobów na bezpieczne i nieprzerwane dostawy prądu niezbędnego do prawidłowego działania wybranych urządzeń infrastruktury IT, a nawet dla całych ciągów technologicznych dostosowanych do wymagań danego przedsiębiorstwa.

Warto również wspomnieć o ciekawej aplikacji, która wykorzystuje swoją autorską metodę pod nazwą „Galaktyka” do prezentowania wydajności rozwiązań, działań aplikacji serwerowych i zarazem wskazywania bezpośrednich przyczyn pojawiających się problemów.

Jednym z punktów konferencji był również temat poświęcony przygotowywaniu firm i działów IT do wchodzącej w życie w maju przyszłego roku nowej ustawy o ochronie danych osobowych (RODO).

Podsumowując, nasz udział w konferencji bezpieczeństwo IT w zarządzeniu danymi osobowymi był ciekawym doświadczeniem, które poszerzyło naszą wiedzę na temat nowych technologii, możliwości sprawnego zarządzania infrastrukturą IT oraz kontrolą osób za nią bezpośrednio odpowiedzialnych.  Weryfikacja wprowadzanych rozwiązań oraz dbałość o większe bezpieczeństwo miejsca pracy  w wirtualnym świecie jest kluczowym zagadnieniem,  któremu każda z firm wykorzystująca zaawansowane rozwiązania IT powinna poświęcić więcej uwagi.

 

Paweł Janus
Prezes Zarządu
Dogmat Systemy S.A.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy