Skuteczna windykacja to szybka piłka

Skuteczna windykacja to szybka piłka

Skuteczna windykacja to szybka piłka.

Skuteczna windykacja polega nam szybkim i skutecznym odzyskaniu należności od zadłużonego kontrahenta/klienta. Skuteczność polega przede wszystkim na przeprowadzeniu odpowiednich działań zmierzających do szybkiej spłaty powstałych zaległości. Czynności wykonywane są etycznie, zgodnie z prawem  i kodeksem dobrych praktyk windykacyjnych. Windykacja uwalnia Cię od problemu niespłaconych faktur, bo dzięki niej odzyskujesz swoje pieniądze oraz… spokój. Co wyróżnia skuteczną windykację? Zaraz poznasz odpowiedź na to pytanie. 

Kiedy ruszamy z windykacją?

Do czynności windykacyjnych przystępujemy wówczas, kiedy pomimo wielu prób kontaktu ze strony wierzyciela, zadłużony kontrahent nie uregulował zobowiązania. W wielu przypadkach wierzyciele, którzy nie otrzymali zapłaty w wyznaczonym terminie, szukają wsparcia wśród ekspertów, wyspecjalizowanych w profesjonalnym dochodzeniu należności. Dlaczego tak się dzieje? Z prostego powodu: nie mają czasu ani chęci na upominanie się o swoje pieniądze. Druga sprawa: zamrożona gotówka związuje im ręce, zagraża płynności finansowej, nie pozwala inwestować i płynnie iść naprzód. Przedsiębiorcy chcą szybko rozwiązać problem spóźnionych płatności.

Kiedy windykacja jest skuteczna?

Skuteczność windykacji opiera się przede wszystkim na:

  • Odpowiednim dostosowaniu poszczególnych czynności w prowadzonym procesie. Czynności, które jednoznacznie zmierzają do polubownego odzyskania należności.
  • Wsparciu ekspertów z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży, znających rynek, poszczególne branże i wymówki niepłacących kontrahentów.
  • Reprezentowaniu Wierzyciela (Klienta) w bezpośrednich negocjacjach.
  • Wspieraniu Wierzyciela w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości dotyczących wierzytelności.
  • Weryfikacji majątku firmy zadłużonego kontrahenta, ocena jego zdolności finansowej oraz możliwości kontynuowania dalszej współpracy, szczególnie współpracy z odroczonym terminem płatności.

Już sam fakt przekazania sprawy w ręce ekspertów, daje sygnał zobowiązanemu kontrahentowi, że wierzyciel „zmęczył się jego kolejnymi wymówkami”, dlatego też skorzystał ze wsparcia firmy zewnętrznej.

Już sam fakt przekazania sprawy w ręce ekspertów, daje sygnał zobowiązanemu kontrahentowi, że wierzyciel „zmęczył się jego kolejnymi wymówkami”, dlatego też skorzystał ze wsparcia firmy zewnętrznej.

Windykacja terenowa – raport

Jedną z czynności, która wyróżnia firmy windykacyjne, skutecznie dochodzące należności na zlecenie swoich Klientów, jest windykacja terenowa, zwana również negocjacjami terenowymi. Czynności przeprowadzane są w siedzibie zadłużonego kontrahenta. Negocjacje nie tylko potwierdzają wiarygodność kontrahenta, ale też sytuację finansową. Dodatkowo dzięki fotoinspekcji wierzyciel otrzymuje konkretny raport, który potwierdza, bądź też i nie, sytuację zadłużonego kontrahenta.

O skuteczności windykacji świadczy efekt, czyli natychmiastowa spłata zaległości oraz dalsza współpraca, jeżeli oczywiście wierzyciel chce ją kontynuować. Co ważne, może również okazać się, że po dokonanej analizie kontrahentów, należy błyskawicznie rozpocząć proces sądowo-egzekucyjny, bez którego wierzyciel nie odzyska swoich należności.

Szybka piłka = skuteczna windykacja

Na każdym etapie współpracy należy być czujnym. Szczególnie dotyczy to Przedsiębiorców sprzedających swoje towary czy świadczący usługi z odroczonym terminem płatności, czyli wystawiający faktury na termin płatności.

Im szybciej zostaną wdrożone działania zmierzające do uregulowania przez kontrahenta jego zobowiązań, tym lepiej dla wierzyciela, który poniósł koszty związane ze sprzedażą towaru czy usługi.

Pamiętajmy, że: zarządzanie wierzytelnościami jest jak sport. To gra na czas. Każdy dzień oddala wierzyciela od odzyskania jego należności.

Pamiętajmy, że: zarządzanie wierzytelnościami jest jak sport. To gra na czas. Każdy dzień oddala wierzyciela od odzyskania jego należności.

Odzyskaj swoje pieniądze. Odzyskaj kontrolę

Ponieważ dbamy i wspieramy Przedsiębiorców na każdym etapie prowadzenia ich działalności, rekomendujemy wprowadzenie zmian, które zaprocentują:

  1. Weryfikacji kontrahenta – potwierdzenie jego wiarygodność
  2. Systematyczność w monitorowaniu należności
  3. Ponadto bezpłatne rozpoznamy przekazane nam przez Ciebie sprawy dot. przeterminowanych należności (do 360 dni po terminie płatności), których z różnych powodów nie udało się uzyskać zapłaty.

Skuteczna windykacja to efektywne i przemyślane działania podejmowane przez ekspertów z kilkunastoletnim doświadczeniem. Zawsze z poszanowaniem każdej ze stron uczestniczących w procesie dochodzenia należności.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, zapoznaj się z artykułem „Przedsiębiorco! Nie bój się prosić o swoje pieniądze!”

Kinga Janus
Dyrektor działu Sprzedaży
i Obsługi Klienta w rodzinnej firmie

Dogmat Systemy S.A.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy