Weto w sprawie tak zwanych “sieci szpitali”!

Weto w sprawie tak zwanych “sieci szpitali”!

Od wielu lat debatuje się o koniecznych zmianach w ochronie zdrowia. Po ostatnich wyborach parlamentarnych minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wraz ze swoim zespołem wdraża nową wizję funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Zmiany polegają na:

  • wprowadzeniu terminologii z „ochrony zdrowia” na  „służbę zdrowia”,
  • likwidacji NFZ,
  • powrotu do budżetowego systemu finansowania szpitali oraz utworzenia tzw. „Sieci szpitali”.

Po wielu miesiącach prac, budząca wiele kontrowersji ustawa wprowadzająca sieć szpitali, trafiła do podpisu Prezydenta RP. Pomimo wielu krytycznych głosów większości środowisk społecznych związanych z ochroną zdrowia, można założyć, że ustawa ta zostanie podpisana. Pracodawcy RP, BCC i Konfederacja Lewiatan zaapelowali do Prezydenta o zawetowanie ustawy wprowadzającej tzw. sieć szpital. Zwracają uwagę, że przyjęte w niej rozwiązania są krytykowane przez środowiska medyczne, zarządzających podmiotami leczniczymi oraz szereg organizacji praw pacjentów.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem:

Pracodawcy RP, BCC i Lewiatan apelują do prezydenta o weto ws. sieci szpitali

Paweł Janus
Prezes Zarządu
Dogmat Systemy S.A.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy