Wyłudzenia w zawieranych umowach faktoringowych

Wyłudzenia w zawieranych umowach faktoringowych

Wyłudzenia w zawieranych umowach faktoringowych.

Coraz częściej słyszymy o wyłudzeniach finansowych oraz sfałszowanych dokumentach, które potwierdzają rzekomą wierzytelność. Jakiś czas temu w mediach internetowych pojawiła się wiadomość, o wyłudzeniu sporej kwoty, na ponad 146 tyś złotych tytułem umów faktoringowych. Czy i jak możemy ustrzec się przed niebezpieczną współpracą?

Weryfikacja zabezpiecza nasze pieniądze

Na szczęście, w przypadku powyższej sytuacji, policja z mokotowskiego działu do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymała podejrzanych o wyłudzenie wspomnianej kwoty. Oczywiście za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8, ale czy firma finansująca odzyska utracone pieniądze?
Wspomniane przestępstwo jednoznacznie potwierdza, jak ważna jest weryfikacja przedsiębiorców oraz dokumentów, które przesyłają, by otrzymać finansowanie za wystawiane faktury sprzedaży.

Rzetelny przedsiębiorca, który poszukuje finansowania pod konkretną umowę czy kontrakty nie ma wątpliwości, by przesłać wymagane informacje, które potwierdzą wiarygodność jego przedsiębiorstwa oraz powstałej wierzytelności!

Finansowanie z głową

Nie sztuką jest szybkie uruchomienie finansowania bez zbędnych formalności i odpowiedniego czasu na weryfikację przesłanych informacji! Pomijając podstawowe formalności, istnieje spore ryzyko dotyczące przekazywania nieprawdziwych informacji, mających na celu wyłudzenie, podczas zawierania umowy faktoringowej.

Rzetelny przedsiębiorca, który poszukuje finansowania pod konkretną umowę czy kontrakty nie ma wątpliwości, by przesłać wymagane informacje, które potwierdzą wiarygodność jego przedsiębiorstwa oraz powstałej wierzytelności!

Dodatkowo przeprowadzając weryfikację możemy ostrzec przedsiębiorcę o tym, że ktoś posługuje się jego danymi w celu uzyskania korzyści finansowych. Wyeliminujemy dzięki temu planowane wyłudzenia.

Zarządzamy należnościami niemal 20 lat. Nasze doświadczenie, wypracowane procedury oraz zespół ekspertów jest gotowy, by chronić Twój kapitał i wspierać Cię na każdym etapie prowadzenia biznesu.
Jednoznacznie rekomendujemy ostrożność i zawieranie przemyślanych transakcji!

Zespół Dogmat Systemy S.A.
Pracujemy na Twój Zysk!

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy