Wyłudzenia w zawieranych umowach faktoringowych

Wyłudzenia w zawieranych umowach faktoringowych

Wyłudzenia w zawieranych umowach faktoringowych!

Wyłudzenia w zawieranych umowach faktoringowych. Co raz częściej słyszymy o wyłudzeniach finansowych oraz sfałszowanych dokumentach, które potwierdzają rzekomą wierzytelność. Przykładem jest ostatnia wiadomość, która obiegła media internetowe o wyłudzeniu sporej kwoty, ponad 146 tyś złotych tytułem umów faktoringowych.

Na szczęście policja z mokotowskiego działu do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymała podejrzanych o wyłudzenie wspomnianej kwoty. Oczywiście za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8, ale czy firma finansująca odzyska utracone pieniądze?
Wspomniane przestępstwo jednoznacznie potwierdza, jak ważna jest weryfikacja przedsiębiorców oraz dokumentów, które przesyłają by otrzymać finansowanie za wystawiane faktury sprzedaży.

Nie sztuką jest szybkie uruchomienie finansowania bez zbędnych formalności i odpowiedniego czasu na weryfikację przesłanych informacji! Pomijając podstawowe formalności istnieje spore ryzyko dotyczące przekazywania nieprawdziwych informacji mających na celu wyłudzenie, zawierając umowy faktoringowe.

Rzetelny przedsiębiorca, który poszukuje finansowania pod konkretną umowę czy kontrakty nie ma wątpliwości by przesłać wymagane informacje, które potwierdzą wiarygodność jego przedsiębiorstwa oraz powstałej wierzytelności!

Dodatkowo przeprowadzając weryfikację możemy ostrzec przedsiębiorcę o tym, że ktoś posługuje się jego danymi w celu uzyskania korzyści finansowych! Wyeliminujemy dzięki temu planowane wyłudzenia.

Zarządzamy należnościami niemal 20 lat, nasze doświadczenie, wypracowane procedury oraz zespół ekspertów zawsze jest do dyspozycji by wesprzeć przedsiębiorcę na każdym etapie prowadzenia jego biznesu.
Jednoznacznie rekomendujemy ostrożność i zawieranie przemyślanych transakcji!

Zespół Dogmat Systemy S.A.
Pracujemy na Twój Zysk!

Copyrights ©2017: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Chroń swój interes i odbierz 10% zniżkę!

Zapisz się do newslettera, płać mniej za dochodzenie należności i bądź na bieżąco z wiedzą, dzięki której ochronisz swoje finanse i poczujesz spokój.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.)