Finansowanie firm z Branży Medycznej – wolność i zysk

Finansowanie firm z Branży Medycznej – wolność i zysk

Finansowanie firm z branży medycznej daje wolność i zysk. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą działającym w branży medycznej i zawierasz umowy z jednostkami szpitalnymi (dzięki wygranym przetargom publiczno-prawnym) usługa finansowania, czyli faktoring, ułatwi Ci pracę, da Ci zielone światło do działania, zapewni stabilność, płynność finansową i spokój.

 

Brak terminowej spłaty – przyczyna

Z doświadczenia wiemy, że brak terminowej spłaty należności wcale nie musi wynikać ze złej woli kontrahenta, w tym przypadku jednostki medycznej, lub też z chęci uniknięcia wcześniej przyjętego zobowiązania. Dlaczego? Ponieważ niejednokrotnie przyczyną powstania długu i nieregularnych spłat jest trudna sytuacja finansowa jednostki lub też nieodpowiednie zarządzanie daną instytucją.

 

Faktoring i zarządzanie wierzytelnościami – lek na dług

W chwili gdy partner, z którym współpracujemy, jest niewypłacalny i nie może wywiązać się z warunków umowy, żaden monit nie przyniesie rezultatu, czyli nie sprawi, że otrzymasz swoje pieniądze. W tej sytuacji problem rozwiązuje:

 • finansowanie zewnętrzne
 • negocjacje, które określą możliwe do zrealizowania warunki spłaty
 • monitorowanie płatności

Dlatego, niejednokrotnie, sam faktoring nie przyniesie upragnionego rozwiązania. W trudniejszych sytuacjach dopiero faktoring w połączeniu z zarządzaniem wierzytelnościami ma siłę i sprawia, że żegnamy się z kłopotem i wreszcie łapiemy głębszy oddech.

 

Biznes to relacje

Istnieje jeszcze jedna, szalenie ważna zaleta skorzystania z usług firmy zewnętrznej w zakresie faktoringu i zarządzania wierzytelnościami: zachowanie dobrych relacji biznesowych, które często wypracowywane są przez długi czas. Od 20 lat wspieramy przedsiębiorców w zakresie zarządzania wierzytelnościami i nieraz widzieliśmy jak narastający dług, brak regularnych spłat zagrażały dobrym niegdyś stosunkom. Dzięki negocjacjom, realnej ocenie sytuacji i finansowaniu sprawy znów wracały na właściwy tor. I to, oprócz spłaty należności, jest ogromny sukces.

Przecież to dobrze wypracowane relacje tworzą dobre biznesy: wiarygodność, uczciwość i transparentność przeprowadzanych transakcji są drogą do rozwoju i długoletniej współpracy!

 

Faktoring umożliwia zachowanie płynności finansowej zawsze z uwzględnieniem możliwości spłaty przez jednostkę szpitalną, której dotyczy umowa. Elastyczność i dopasowanie możliwości finansowania konkretnej umowy, zapewnia Ci stabilność finansową. Jednak dzieje się coś jeszcze: dzięki faktoringowi i mądremu zarządzaniu wierzytelnościami zyskują trzy strony:

 • Ty – dostajesz swoje pieniądze, kondycja finansowa partnera przestaje Cię dotyczyć
 • Dłużnik – pozbywa się bolącego problemu
 • Firma, która zarządza w Twoim imieniu wierzytelnościami i udziela finansowania – kolejny raz rozwiązuje problem

 

Jak rozwiążemy Twój problem

Po pierwsze – mamy nadzieję, że go nie masz. Ale, jeśli czujesz, że sprawy stanęły w miejscu i żadne z dotychczasowych działań nie przynosi skutku – proponujemy kilka form wsparcia, w których każda ze stron: wierzyciel-jednostka szpitalna – DS. jest usatysfakcjonowana i osiąga swój cel.

Z doświadczenia wiemy, że tylko kompleksowe rozwiązania są skuteczne. Dlatego stworzyliśmy ofertę finansowania zawartych przez Ciebie umów, która zapewni Tobie również zarządzanie należnościami wynikającymi z zawartych kontraktów.

 

Finansowanie – zasady i zyski

Jedną z naszych propozycji współpracy w ramach finansowania firm z branży medycznej jest finansowanie konkretnych zamówień, konkretnego towaru. Proponujemy wówczas faktoring odwrócony, który polega na finansowaniu konkretnych zamówień, na które przedsiębiorca nie ma środków lub też wie, że jeżeli za zamówiony towar zapłaci „gotówką” otrzyma dodatkowy upust, dzięki któremu zwiększy swój zysk.

Finansowanie umożliwia zwiększanie ilości kontrahentów, wygrywanie większej ilości przetargów przy jednoczesnym wsparciu przepływu należności. Podsumowując: przedsiębiorca zajmuje się swoim biznesem, bo na tym zna się najlepiej, a my finansujemy transakcję i kontrolujemy spływ należności reprezentując klienta w rozmowach z jednostkami szpitalnymi.

 

Cichy faktoring

Kolejną propozycją jest cichy faktoring, który polega na  finansowaniu należności wynikających z faktur sprzedaży, ale bez wiedzy kontrahenta. Przecież kontrahent nie musi dowiedzieć się, że otrzymaliśmy już środki za wystawioną przez nas fakturę. Niektórzy nasi partnerzy, z różnych przyczyn, w które nie wnikamy, po prostu nie chcą afiszować się z korzystaniem z usług finansowania. Rozumiemy ich i umożliwiamy im to.

W ramach naszej współpracy, zapewniamy

 • finansowanie stron transakcji/umowy
 • monitorowanie spłat
 • rzetelną analizę sytuacji materialnej jednostki
 • skuteczną mediację i negocjacje
 • ustalenie realnego harmonogramu spłat, z uwzględnieniem kondycji finansowej jednostki

Naszym priorytetem jest chronienie Twojego kapitału jako wierzyciela, z jednoczesnym poszanowaniem praw danej jednostki, co skutkuje szybkim i skutecznym uregulowaniem wierzytelności!

Czerp korzyści z naszego doświadczenia!

Zadzwoń i dowiedz się więcej
722 33 55 33, 722 33 55 44
Kinga Janus
Dogmat Systemy S.A.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy