Dyscyplina i weryfikacja to spokój w finansach

Dyscyplina i weryfikacja to spokój w finansach

Dyscyplina i weryfikacja kontrahenta to klucz do otrzymania swoich pieniędzy na czas!

Dyscyplina gwarantuje sukces w sporcie,  życiu osobistym, jak i w zarządzaniu wierzytelnościami. Dzięki zdyscyplinowaniu i wcześniejszej weryfikacji wypłacalności kontrahenta – mamy pewność, że swoje pieniądze otrzymamy na czas. Eliminujemy równocześnie zatory płatnicze. Zapewniamy firmie stabilny rozwój. Strach i niepewność o jutro – zastąpi spokój i  kontrola sytuacji.

Ilość przedsiębiorstw, które nie otrzymały pieniędzy na czas wzrósł o 15%

Kiedy pozyskujemy nowych kontrahentów,  sprzedajemy im towar lub wykonujemy usługę, często nie myślimy o sprawdzeniu/zweryfikowaniu naszego partnera, które zabezpieczy współpracę i potwierdzi, czy, aby na pewno, otrzymamy pieniądze za wystawioną fakturę.

Wyniki Raportu Należności Polskich Przedsiębiorstw są oczywiste i wykazują wzrost do 15 % odsetek firm, które nie otrzymały w terminie 50 i więcej % należnych pieniędzy z wystawionych faktur. Jeśli uwzględnić przedsiębiorstwa, w których przeterminowane należności stanowią ponad 20 % wszystkich, to obserwujemy wzrost ich udziału z 40,8% ogółu firm z tymi problemami do aż 46,2%. Okazuje się, że terminowa zapłata za faktury staje się dla przedsiębiorców trudna do zrealizowania.

Błędne koło

Powstaje łańcuszek, który blokuje współpracę i zagraża dalszej działalności naszej firmy. Jeżeli my, jako przedsiębiorcy, przestaniemy spłacać swoje zobowiązania, wierzyciel, również wobec nas, rozpocznie procedurę dochodzenia swoich należności. Zapewne zacznie od kontaktu z nami i przypomnieniu o zapłacie. Jeżeli nadal nie zapłacimy, rozpocznie od  windykacji polubownej, a jeśli i ona nie odniesie skutku, przejdzie do etapu  sądowo-egzekucyjnego, który będzie dla nas znacznie bardziej kosztowny i uszczupli nasze finanse!

Weryfikacja i monitoring zamiast tabletki na dobry sen

Czy polscy przedsiębiorcy mogą zatem spać spokojnie? Oczywiście. I nie muszą w tym celu łykać tabletek na sen. Wystarczy wspomniana weryfikacja zabezpieczająca nasze interesy oraz dyscyplinowanie kontrahenta. Kiedy nasz biznesowy partner czuje, że trzymamy rękę na pulsie i kontrolujemy płatności – sam chętniej wywiązuje się na czas ze swoich zobowiązań.

Aby zapobiec powstającym zatorom płatniczym i ich konsekwencjom, musimy być systematyczni w codziennych czynnościach dochodzenia naszych należności. Weryfikacja, monitoring, negocjacje to w dzisiejszych czasach niezbędne czynności, które wpisują się w codzienną pracę każdego przedsiębiorcy. To też czynności, na które nie zawsze mamy czas i energię… Dlatego też warto nawiązać współpracę i przekazać opiekę nad należnościami wyspecjalizowanej firmie, w której eksperci, krok po kroku, zweryfikują, zdyscyplinują i wynegocjują spłatę należności przedsiębiorcy, z dbałością o zachowanie wypracowanych wcześniej relacji biznesowych!

Twoje Bezpieczne Należności – spokój w finansach

Wsparciem i jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którzy nie pomieszczą już dodatkowych zadań w swoim kalendarzu, jest usługa Twoje Bezpieczne Należności. Twoje Bezpieczne Należności to spokój w finansach. Gwarancja dostępu do doświadczonych specjalistów, którzy zapewnią kompleksowe zarządzanie należnościami przedsiębiorcy oraz umożliwią ich finansowanie.

Twoje Bezpieczne Należności to wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu, zapewniające:

  • weryfikację kontrahenta przed transakcją
  • analizę zawieranej umowy pod względem ochrony należności
  • monitoring należności
  • negocjacje I oraz II stopnia
  • finansowanie faktur
  • pełne wsparcie w dochodzeniu należności na drodze postępowania sądowo-egzekucyjnego

Dbałość o relację

Wiemy i rozumiemy, że relacje w biznesie są najważniejsze, dlatego o nie dbamy, ponieważ zawsze po drugiej stronie jest człowiek, niezależnie od rozmiaru firmy! Twoje Bezpieczne Należności niejednokrotnie przyczyniły się do uratowania długo wypracowanej relacji z zadłużonym klientem/kontrahentem, skutecznie rozwiązując problem spłaty zadłużenia.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne i trafią do Ciebie na czas, zapraszamy Cię do kontaktu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie, „szyjąc na miarę Twoich potrzeb” naszą usługę 🙂

tel. 722 33 55 33
tel. 722 33 55 44
e-mail: faktoring@dogmatsystemy.pl

Kinga Janus
Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu
Dogmat Systemy S.A.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2021: DOGMAT Systemy Services Sp. z o.o. | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy