Likwidacja NFZ Została Odłożona w Czasie

Likwidacja NFZ Została Odłożona w Czasie

Resort  Zdrowia potwierdził, że likwidacja NFZ została odłożona w czasie. Jak planowano nie nastąpi to w 2018 roku.

Data rozpoczęcia procesu likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia zależna będzie od określenia długości samego procesu.

Ponieważ likwidacja NFZ została odłożona w czasie, nie została więc podjęta, wcześniej wskazywana – ostateczna decyzja o jego rozpoczęciu z dniem 01.01.2018 roku.

Wobec zaistniałej sytuacji NFZ przedstawił projekt planu finansowego na przyszły rok, w którym przewidziany jest wzrost przychodów aż o 15% do kwoty 77,4mld złotych. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Zdrowia w dniu 05 lipca 2017 roku.

Jest to bardzo optymistyczna prognoza na bazie obecnych danych makroekonomicznych!

Miejmy nadzieję, że dojdzie do realizacji założonego planu, co w  konsekwencji przyczyni się do zwiększenia wydatków Narodowego Funduszu Zdrowia na:

  • Leczenie Polaków
  • Zapewni większy dostęp do lekarzy specjalistów
  • Jednocześnie poprawi płynność finansową szpitali, a ich dyrektorom  pozwoli z optymizmem patrzeć w przyszłość!

Paweł Janus
Prezes Zarządu
Dogmat Systemy S.A.

Wesprzyj i udostępnij!

Copyrights ©2018: Dogmat Systemy | Project by GateOpen

Wesprzyj i udostępnij!

Przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Przedsiębiorcy. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy tracisz firmowe pieniądze i jak możesz to zmienić.

Akceptuję regulamin. Przeczytaj.

Zgoda na kontakt mailowy Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Dogmat Systemy S.A. odbieranych na telekomunikacyjnych urządzeniach końcowych w szczególności takich jak telefon, komputer, tablet lub smartfon. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.
Zgoda na przetwarzanie danych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu prawa ochrony danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne we wskazanych wyżej celach marketingowych przez Dogmat Systemy S.A. i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Zgoda na kontakt telefoniczny Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Dogmat Systemy S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów, komputerów, tabletów lub smartfonów, dla celów marketingu bezpośredniego przedstawionego w komunikacji głosowej na podany przeze mnie numer. Udzielona w tym miejscu zgoda może być przeze mnie odwołana w każdej chwili.

Kliknij w ikonę i pobierz

Kalkularor Przedsiębiorcy